Głosuj

Weź odpowiedzialność za swoją małą ojczyznę – Głosuj!

Jesteś już pewien, na kogo oddasz Twój głos? Jeśli tak, zachęcaj innych do pójścia do urn – nie musisz przekonywać do Twojego wyboru, bo to prowadzić może do niepotrzebnych konfliktów; wystarczy zachęta do udziału w głosowaniu. To jest prostsze, choć bywa niełatwe. Każdy głos się liczy, argument, który powinien przekonać, to wpływ nawet jednego głosu na wynik wyborów. On może przeważyć szalę. I dać satysfakcję, że to właśnie ten jeden głos mógł przyczynić się do rozstrzygnięcia. Zachęcaj więc do uczestnictwa, bo dla wybranych przedstawicieli wysoka frekwencja to poważniejsze zobowiązanie do wywiązania się z obietnic. A dla wyborców – większa pewność ich realizacji.

Jeśli wolisz współpracę z innymi – włącz się w działania pro frekwencyjne innych, także – organizacji pozarządowych, a nawet – partii politycznych. Wspierając tę aktywność nie musisz deklarować swoich przekonań.

Dopiero w głosowaniu Ty i Twoi bliscy weźmiecie odpowiedzialność za skład rady, za jej jakość, za osobę wójta, burmistrza, prezydenta – za przyszłość Waszej małej ojczyzny.